Šťastný Sousedský blešák 2019

Šťastné Sousedské sázení – jaro 2019

Další troj – sousedské sázení máme za sebou a byla to parááádní akce. Sázeli jsme s Indickou restaurací Namaskar, zverimexem Protvory a sousedkou Anežkou Ulrychovou. Moc jsme si to užili a truhlíky u železničního mostu na ulici Táborská vypadají nádherně. Namaskar pro zahradníky navíc nachystal lahodnou odměnu a za to moc děkujeme! Za květiny moc děkujeme Zahradnictví Juliánov, za zeminu Bat Beerhousu a květinářství u zastávky Dělnický dům. Za fotky patří díky Mon. Za odvoz děkujeme Radkovi Vičarovi. Už teď se těšíme na další Šťastné sousedské sázení!

Šťastné Sousedské sázení – jaro 2019

Konečně nám počasí přálo a tak jsme květinami a bylinami osadili nachystané truhlíky na ulici Mikšíčkova, hned u podchodu pod Gajdošovou. V 10:00 jsme první z nich j osadili s dětmi a učitelkami ze školky a jestliček Žirafka, které si smutný opuštěný truhlík adoptovali. V 11 hodin jsme pak s MŠ Pastelky osadili druhý z opuštěných truhlíků o který se budou děti a paní učitelky z této školky nadále starat. Za květiny děkujeme květinářství Laplevela a Šárce Šťastné, za zeminu Radekovi Vičarovi a Bat beerhousu. Za dřevo na cedulky děkujeme Bastl instruments a za výrobu cedulek naší úžasné Mon. Všechny cedulky jsou ručně malované! Za pomoc se sázením moc děkujeme všem dětem a ochotným paním učitelkám ze zmíněných školek. Za fotky díky Mon a Petře Pechánkové. Doufáme, že vám nové šťastné sousedské truhlíky budou dělat radost. Pokud byste chtěli nějaký truhlík ve vašem okolí adoptovat, nebo se zapojit do čištění, rytí a sázení, dejte nám vědět.

Šťastné Sousedské sázení – jaro 2019

Státní svátek nás v předělávání nešťastných truhlíků na šťastné nezastaví. Dnes jsme vyčistili, poryli a pomazlili tři truhlíky na konci ulice Mikšíčková. Určitě jste už kolem nich šli, ale asi jste jim nevěnovali pozornost. Stojí téměř na Gajdošové, u podchodu, naproti kostelu. Dosypali jsme do nich novou zeminu a kompost a do jednoho už Radek, jeho hrdý adoptivní rodič, zasadil i nějaké rostliny. Druhý z nich zítra osadíme s jesličkami Žirafka, které se o truhlík budou starat. No a třetí už brzy osadíme s další školkou. Chtěli byste taky truhlík, dejte nám vědět.
Za hlínu děkujeme Batbeerhousu, za kompost Radkovi, za pomoc našim dobrovolníkům a náhodným kolemjdoucím, za odvoz Radkovi a za fotky Mon.
V Brně, dne 8.5. 2019.

Šťastné Sousedské sázení – jaro 2019

Děkujeme květinářství La plevela a Bat Beerhouse za sponzorování truhlíku, netopýřímu týmu z Bat Beerhouse za adopci truhlíku.
Moc taky děkujeme všem dobrovolníkům Spolku Šťastné Židenice za pomoc s vymýšlením, plánováním a provedením této akce.
Bylo to super a moc se těšíme na další!

Šťastné Sousedské uklízení – jaro 2019

V neděli 7. 4. 2019 jsme uklízeli v rámci akce Ukliďme Česko. V prvé řadě chceme poděkovat všem dobrovolníkům co se zapojili. Byo nás 13 dospělých a 8 dětí, které opravdu pomáhaly. Spotřebovali jsme 2 role velkých a 2 role menších pytlů na odpadky. Našli jsme 13 injekčních stříkaček, které přijela 3x likvidovat hlídka MP Brno. Moc děkujeme za jejich ochotu! Našli jsme spoustu plastových lahví, skleněných lahví, oblečení, kusů nábytku, elektroniky, stavebního materiálu a dalšího odpadu. Uklízeli jsme 3 hodiny. Použili jsme hrábě, lopaty, nůžky na keře a samozřejmě rukavice a pytle. Kolem prošlo spoustu lidí, někteří se zastavili, někteří nadávali na nečinnost úřadů, které by zde měly uklízet a spoustu z nich nám děkovalo. Tohle rozhodně nebyl poslední úklid našeho spolku a budeme rádi, když se na ten příští přidáte i vy! Za spolek, Jana Šťastná

Sousedský karneval 2019

Děkuji členkám Spolku Šťastné Židenice, že se mnou akci vymyslely a domluvily všechny ty úžasné sponzory. Díky nim, díky super ochotným lidem z Bat beerhouse a díky dobrovolníkům jsme mohli udělat akci pro 80 dětí a 160 dospělých za 0 korun. Děkuji všem sponzorům, ať už nám poskytli prostor, služby zdarma, finance či ceny do soutěží. Děkuji všem židenickým obchodům, firmám a restauracím, že do svých výloh vyvěsili naše plakáty. Plakátů po Židenicích viselo 50. Děkuji všem dobrovolnicím a dobrovolníkům, kteří nám pomohli akci nachystat, vyzdobit, pomáhali nám během akce a uklízeli s námi po ní. Věřím tomu, že měli z Karnevalu o to lepší pocit, jelikož byli jeho přímou součástí. Děkuji kapele Zpívající zvěřinec, která nás svým vystoupením podpořila a také výborně zabavila. Děkuji také všem našim parnerům, kteří na akci zajišťovali zábavná stanoviště a programové bloky karnevalu: Žideničtí Skauti, Filipka, Galerie Práh, Studio Žabka, Bára s výtvarnou dílnou, Ester s malováním na obličej, Lada a Evička s tanečky a Petra s flamenkem. A obrovský dík patří netopýřímu tým Bat Beerhouse, za to že nám poskytli prostor, nejen na karneval, ale taky na jemu předcházející dobrovolnické schůzky, že splnili každé naše bláznivé přání, že byli během akce super milí a zábavní a dokonce se kvůli nám taky přestrojili. Děkuji za tyto krásné fotky Joli Foto. A děkuji naší zakládající člence Mon za krásný plakát, ještě krásnější web a nejkrásnější kulisy do fotokoutku Na závěr pár čísel: 80 dětí, 160 dospělých, 11 sponzorů, 10 dobrovolníků, 50 plakátů a šťastných 7 členek spolku Šťastné Židenice Za spolek Šťastné Židenice, Jana Šťastná