Šťastný Sousedský Blešák 2022

Letos nám na blešáku sice trochu sprchlo, ale to nás nemohlo zastavit. Ne každý rok se počasí vydaří ideálně, ale dojem z akce, plné tak usměvavých sousedů ze Židenic, nám to nemůže zkazit. Jak se letošní Blešák líbil vám?
🙏 Děkujeme organizátorům zábavných stanovišť 👉 Holkám z Přírodovědné stanice Kamenačky, Hasiči Židenice, Společenské Centrum Karas Židenice a Autoservisem GoFit www.autogofit.cz, tetám ze Studio Žabka Brno, Ester Puková, která malovala na rozesmáté dětské obličeje, Středisko Mafeking Brno – skauti z Židenic a Černovic, dámám z pobočky Knihovna Jiřího Mahena v Bra AFIT centrum BRNO.
🙏 Bez sponzorů by to nešlo! Děkujeme MČ Brno-Židenice, autoservisu GO FIT na Bubeníčkové, AFIT centrum BRNO, U Vlásku, SAKO Brno, Jana Bodáková – Vaše realitní makléřka a Jiří Salik Sláma, fotograf
🙏 Za perfektní hudební atmosféru děkujeme DIXIE PIPES Dixieland band Brno. Za divadelní představení po kterém nás všechny ještě dlouho bolela břicha Divadlo Koráb.
🙏 Za dobrou náladu po celou dobu akce a veleúspěšné Křepčení s Evičkou děkujeme herečce Divadlo Radost Evě Koupové.
🙏 Za nádherné fotky děkujeme Jiří Salik Sláma, fotograf a Sabir Agalarov
🙏 Největší díky jako vždy patří všem dobrovolníkům a dobrovolnicím, kteří nám pomohli s propagací akce, její přípravou a její organizaci na místě a všem prodejcům a prodejkyním, kteří nás potěšili pestrou nabídkou.

Šťastný Sousedský Blešák 2021

Chceme se s vámi podělit o radost, která čiší z fotek letošního Šťastného Sousedského Blešáku, který se konal 11.9. 2021! Počasí vyšlo, organizačně vše klaplo a nás to s vámi moc bavilo. Děkujeme za další úžasné sousedské setkání.
Židenice jsou parádní místo, plné parádních lidí. Děkujeme organizátorům workshopů Pavlínce, se kterou si jinak můžete zacvičit jógu ve Společenském Centru Karas Židenice , nebo v YOGA BRNO a Pavlínce z Jak na ukulele obě pro vás workshopy odvedli zdarma. Díky patří také Lucce s Frantou z tanečního klubu RugCutters.Cz – Brno Swing Dance Club.
Děkujeme organizátorům zábavných stanovišť Markovi Slámoni z Přírodovědné stanice Kamenačky, Hasičům Židenice, Ríšovy z Hřiště 8D, DDM Helceletka – pobočka Fantázie, Společenskému Centru Karas Židenice, tetám ze Studia Žabka Brno , Ester Pukové, která malovala na rozesmáté dětské obličeje, dětem z 69. skautského oddílu “Modrý delfín”, dámám z pobočky Knihovna Jiřího Mahena v Brně na Staré Osadě.
Za skvělé občerstvení děkujeme kavárně Take 5, Namaskar, Vinotéce Juliánovské náměstí a samozřejmě našemu domovskému Bat Beerhouse.
Bez Sponzorů by to nešlo! Děkujeme MČ Brno-Židenice, Nadaci Veronica, autoservisu GO FIT na Bubeníčkově, AFIT centru BRNO, BD-TOVA, s.r.o., U Vlásku, společnosti www.plakat.cz, a SAKO Brno.
Za perfektní hudební atmosféru děkujeme Petra Borovičková TRIO a židenickým seniorům. Za divadelní představení po kterém nás všechny ještě dlouho bolela břicha od smíchu děkujeme Divadlu Koráb.
Za dobrou náladu po celou dobu akce a veleúspěšné Křepčení s Evičkou děkujeme herečce Divadla Radost, Evě Koupové.
Všechny vás zdraví tety z FOD Klokánek BRNO, které letos utržily rekordní výtěžek na školní pomůcky u sebe ubytovaných dětí.
Za nádherné fotky děkujeme Darie Dymové.
Největší díky patří jako vždy všem dobrovolníkům a dobrovolnicím, kteří nám pomohli s propagací akce, její přípravou a její organizaci na místě a všem prodejcům a prodejkyním, kteří nás potěšili pestrou nabídkou.
 
Těšíme se na vás na našich akcích příští rok!
 

Šťastný Sousedský Blešák 2020

Krásnější odpoledne jsme si ani nemohli přát. Moc děkujeme všem organizátorům stanovišť pro děti za skvělou spolupráci! Všechny vás raději vyjmenovávat nebudeme, abychom na někoho nezapomněli. Děkujeme také hudebníkům z Petra Borovičková Trio, Dřevěnému divadlu, Židenickým seniorům a Čtyřem bábám za nádherná vystoupení. Děkujeme Pavlínce Vargové, Pavlínce Mrnuštíkové a Ladě Araque Cadenas. za perfektní workshopy. Velké díky také patří kavárně Take5, Indické restauraci Namaskar, vinárně Červený a pivnici Bat Beerhouse za výtečné občerstvení. Děkujeme všem našim sponzorům a hlavně městské části Židenice za hmotnou i finanční podporu. Děkujeme Evičce Koupové za super zábavné moderování akce a zvukaři za bezchybnou práci. Samozřejmě děkujeme všem našim dobrovolníkům za jejich čas, energii a stále veselou náladu. No a za krásné fotky děkujeme Petře Aichlerové (Omrkněte její práci na https://paichlerova.myportfolio.com).

Těšíme se na vás na další akci!

Šťastné Sousedské sázení – 2020

Komu se nelení, tomu se zelení. A nám se o víkendu rozhodně nelenilo. Proto jsme vyrazili lovit opuštěné truhlíky i v neděli. A ulovili jsme hned dva. Jeden u školky Pupálek na ulici Gebauerova a druhý u nové židenické kavárny Take5. Doufáme, že se novopečeným adoptujícím naše výsadby líbí a o truhlíky se budou pečlivě starat.
Za květiny děkujeme paní Alexandře z Blanska a Evičce, za hlínu rodině Doškových, za práci nadšeným pouličním zahradníkům – Vlastě a Martinovi a za foto Petře.
Vidíme se v Židenických ulicích!

Šťastné Sousedské sázení – 2020

O víkendu vyrazilo truhlíkové komando opět do akce. Tentokrát jsme si vzali do parády tři zarostlé, úplně opuštěné truhlíky na zastávce Geislerova, před Střední školou uměleckomanažerskou.
Truhlíky si adoptovala mateřská škola Letní, tak doufáme, že se jim budou líbit a budou se o ně pěkně starat.
Za rostliny moc děkujeme paní Alexandře Ungermanové, která nám je dovezla až z dalekého Blanska. Za zeminu patří díky květinářství na zastávce Dělnický dům. Foto jsme tentokrát zvládli v tandemu Jana a Vlasta.
Doufáme, že vám truhlíky budou dělat alespoň takovou radost, jakou dělají nám.

Šťastné Sousedské sázení – 2020

Ve čtvrtek (4.6.) jsme se vydali na Karáskovo náměstí a dali do pořádku dva vůbec první záhonky, které se v Židenicích komunitně osázely. Společně se Společenským centrem Karas jsme pak osázeli jejich nový truhlík, umístěný přímo před jejich vchodem. V tom jsme ale nechtěli přestat, takže jsme ještě osázeli truhlík, který adoptovala MŠ Sedmikráska, sídlící na ulici Zengrova.
Děkujeme týmu Společenského centra Karas a kolemjdoucím za pomoc, všem žideničákům, co nám věnovali hlínu, neboo rostliny, stejně jako Zahradnictví Juliánov a květinářství na zastávce Dělnický dům. My si ty Židenice prostě uděláme pěkné, společně s vámi všemi!

Šťastné Sousedské sázení – 2020

O posledním květnovém víkendu jsme vyrazili do ulic a dali do kupy skoro všechny Sousedské truhlíky.

Někde jsme jen pleli, jinde dosadili pár kytek a s novými zahradnickými nadšenci, Martinem a Vlastou, jsme osadili tři úplně nové truhlíky na Táborské.

Ještě jednou děkujeme Zahradnictví Juliánov a Nadaci Veronica za rostliny.
Díky patří i Vlastě a Martinovi za jejich květiny, hlínu i práci.
Děkujeme taky Radkovi za odvoza Petře a Mon za fotky.

Šťastný Sousedský blešák 2019

Šťastné Sousedské sázení – jaro 2019

Další troj – sousedské sázení máme za sebou a byla to parááádní akce. Sázeli jsme s Indickou restaurací Namaskar, zverimexem Protvory a sousedkou Anežkou Ulrychovou. Moc jsme si to užili a truhlíky u železničního mostu na ulici Táborská vypadají nádherně. Namaskar pro zahradníky navíc nachystal lahodnou odměnu a za to moc děkujeme! Za květiny moc děkujeme Zahradnictví Juliánov, za zeminu Bat Beerhousu a květinářství u zastávky Dělnický dům. Za fotky patří díky Mon. Za odvoz děkujeme Radkovi Vičarovi. Už teď se těšíme na další Šťastné sousedské sázení!

Šťastné Sousedské sázení – jaro 2019

Konečně nám počasí přálo a tak jsme květinami a bylinami osadili nachystané truhlíky na ulici Mikšíčkova, hned u podchodu pod Gajdošovou. V 10:00 jsme první z nich j osadili s dětmi a učitelkami ze školky a jestliček Žirafka, které si smutný opuštěný truhlík adoptovali. V 11 hodin jsme pak s MŠ Pastelky osadili druhý z opuštěných truhlíků o který se budou děti a paní učitelky z této školky nadále starat. Za květiny děkujeme květinářství Laplevela a Šárce Šťastné, za zeminu Radekovi Vičarovi a Bat beerhousu. Za dřevo na cedulky děkujeme Bastl instruments a za výrobu cedulek naší úžasné Mon. Všechny cedulky jsou ručně malované! Za pomoc se sázením moc děkujeme všem dětem a ochotným paním učitelkám ze zmíněných školek. Za fotky díky Mon a Petře Pechánkové. Doufáme, že vám nové šťastné sousedské truhlíky budou dělat radost. Pokud byste chtěli nějaký truhlík ve vašem okolí adoptovat, nebo se zapojit do čištění, rytí a sázení, dejte nám vědět.

Šťastné Sousedské sázení – jaro 2019

Státní svátek nás v předělávání nešťastných truhlíků na šťastné nezastaví. Dnes jsme vyčistili, poryli a pomazlili tři truhlíky na konci ulice Mikšíčková. Určitě jste už kolem nich šli, ale asi jste jim nevěnovali pozornost. Stojí téměř na Gajdošové, u podchodu, naproti kostelu. Dosypali jsme do nich novou zeminu a kompost a do jednoho už Radek, jeho hrdý adoptivní rodič, zasadil i nějaké rostliny. Druhý z nich zítra osadíme s jesličkami Žirafka, které se o truhlík budou starat. No a třetí už brzy osadíme s další školkou. Chtěli byste taky truhlík, dejte nám vědět.
Za hlínu děkujeme Batbeerhousu, za kompost Radkovi, za pomoc našim dobrovolníkům a náhodným kolemjdoucím, za odvoz Radkovi a za fotky Mon.
V Brně, dne 8.5. 2019.

Šťastné Sousedské sázení – jaro 2019

Děkujeme květinářství La plevela a Bat Beerhouse za sponzorování truhlíku, netopýřímu týmu z Bat Beerhouse za adopci truhlíku.
Moc taky děkujeme všem dobrovolníkům Spolku Šťastné Židenice za pomoc s vymýšlením, plánováním a provedením této akce.
Bylo to super a moc se těšíme na další!

Šťastné Sousedské uklízení – jaro 2019

V neděli 7. 4. 2019 jsme uklízeli v rámci akce Ukliďme Česko. V prvé řadě chceme poděkovat všem dobrovolníkům co se zapojili. Byo nás 13 dospělých a 8 dětí, které opravdu pomáhaly. Spotřebovali jsme 2 role velkých a 2 role menších pytlů na odpadky. Našli jsme 13 injekčních stříkaček, které přijela 3x likvidovat hlídka MP Brno. Moc děkujeme za jejich ochotu! Našli jsme spoustu plastových lahví, skleněných lahví, oblečení, kusů nábytku, elektroniky, stavebního materiálu a dalšího odpadu. Uklízeli jsme 3 hodiny. Použili jsme hrábě, lopaty, nůžky na keře a samozřejmě rukavice a pytle. Kolem prošlo spoustu lidí, někteří se zastavili, někteří nadávali na nečinnost úřadů, které by zde měly uklízet a spoustu z nich nám děkovalo. Tohle rozhodně nebyl poslední úklid našeho spolku a budeme rádi, když se na ten příští přidáte i vy! Za spolek, Jana Šťastná