Léto začíná! Žideničtí ho přivítají na Bzzzukotu

Slunce svítí a teploty se šplhají k tropické třicítce. Léto už je jednoznačně tady, a tak se ho v Židenicích rozhodli jak se patří uvítat. V sobotu 9. červnaod 14 hodinpořádá tamní Společenské centrum Karas ve venkovním areálu Bzzzukot druhý ročník festivalu s názvem Léto na Bzzzukotu. “Lidé měli loni o akci velký zájem, tak jsme se ji rozhodli zopakovat i letos. Festival opět nabídne zábavu pro celou rodinu,”uvedla organizátorka akce Jana Šťastná, která je zároveň židenickou zastupitelkou za Zelené.

Podle Šťastné se nejmenší děti mohou těšit zejména na výtvarnou dílnu Společenského centra Karas, rukodělnou dílnuDDM Helceletka – pobočka Fantázie, skákací hrad, malování na obličej, židenické dobrovolné hasičea na zábavu s auty na dálkové ovládání. “Pro ty starší jsme připravili dva workshopy v jízdě na skateboardu, dva workshopy v parkouru a dva workshopy ve hře na ukulele. Všechny jsou zdarma a vybavení si děti půjčí přímo na místě,” upřesnila Jana Šťastná.

Celé odpoledne bude na Bzzzukotu hrát DJ Vinfield, v 18 hodin ho vystřídá oblíbená kapela FruFru, která se během svého bezmála desetiletého působení představila na stovkách pódií v České republice i ve světě. Ve 20 hodin pak akci svým koncertem uzavře uskupení Carpet Cabinet.

Na své si přijdou i milovníci dobrého jídla. Po celou dobu budou mít lidé na akci možnost ochutnat speciality nejrůznějších židenických podniků.

Moderování Léta na Bzzzukotu se ujala populární brněnská stand up komedička Adéla Elbel.

Více informací najdete na facebookové stránce festivalu – https://www.facebook.com/events/394224700986466.

Program:

14:00 – 18:00            DJ Vinfield

18:00                        Fru Fru

20:00                        Carpet Cabinet

15:00                         workshop v jízdě na skateboardu, parkour workshop

15:30                         Ukulele workshop

16:30                         exibice skate

17:00                         workshop jízdy na skateboardu, parkouru a hry na ukulele